O mně

Tak na úvod by bylo fajn se představit. Tudíž, jmenuju se Jakub Kykal, narozen v Litomyšli a většinu života žijící kousek od ní ve vesnici Lubná. První motorka, kterou jsem skutečně řídil a postupem času na ní padal, zkoušel jezdit po zadním, hrabal v bahně a do nekonečna se v něčem vrtal, byla JAWA 550 ,, pařez‘‘. Byla po dědovi, žádná hýčkaná voňavka, už děda jí dával pěkně za uši. Našel jsem fotky, jak na ní jezdil po zadním a pozpátku obráceně na řídítkách .

Vždycky, když jsem na ní jel po humnech a děda byl zrovna opřenej vzadu o bránu, ukazoval mi pravým zápěstím, ať dám plnej. Taky se se mnou vsázel, jestli do konce prázdnin přejedu hasičskou lávku. No prostě mě trochu namotivoval, abych na motorce začal zkoušet psí kusy. V tu dobu jsem o nějakým stuntridingu neměl ani páru, až první videa z youtube, pravidelný odběr novin ČMN a návštěva jarní výstavy v Praze mi otevřeli oči v tom, co mě v následujících letech bude setsakra bavit. V tu dobu jsem neměl ani tušení, co vlastně díky motorkám potkám za lidi a co všechno se stane.

Pár let uteklo a já dospěl do stádia vysoké školy, kde jsem byl tak trochu omylem. Začal jsem chodit do fabriky a při pohledu na okolí mi bylo jasný, že takhle to nechci. Následoval učňák v Brně na motomechanika, skill na mašině se taky zlepšoval… hlavně proto, že jsem se dostal mezi top kluky, co u nás jezdili. Trávil jsem s nimi po letištích dost času, sem tam mě s sebou vzali na nějaký to vystoupení, taky jsem s nimi popil pár piv, zjistili, že nejsem úplně mimo, a pomalu mě vzali mezi sebe. Co vám budu povídat, byla to jízda. Jestli jste si někdy představovali, jak žije rocková hvězda, věřím, že pár střípků a zážitků mám podobnejch, jestli ne lepších. S lidmi, co mají motorky od srdce rádi, vždycky najdeš společnou řeč, kór když je to v takový specifický smečce jako jsou stuntrideři.

Zábavy bylo až až, ale nezapomínal jsem pořádně drtit, což neslo ovoce v pár závodech po Evropě. Nejezdil jsem sice v top desítce, ale sem tam jsem ji olizoval. Vrchol všech závodů je ale domácí soutěž Czech Stunt Day pořádaná v Ostravě a věřte tomu nebo ne, po sedmi letech trénování v roce 2018 se mi tam povedlo vyhrát, a to mezi českými jezddci. V celosvětovém pořadí to sice bylo 17té místo, ale i tak si toho hodně cením.

Nešlo jenom o závody, všechno jsme to s klukama od ježdění propojili a seskupili ve stuntridingovou rodinu SPECIAL BROTHERS CREW, se kterou jezdíme společné show, rozjeli jsme MOTOŠKOLU PO ZADNÍM a vůbec se tak nějak spolu snažíme tvořit věci.

A abych těch motorek neměl v životě náhodou málo, přimotal jsem se k jedné krásné a hodně šikovné slečně, která má v srdíčku taky stuntriding. Její jméno je Katka Jandová a dovolim si tvrdit, že teď jsem do jejího srdce mezi ty motorky zaparkoval i já.

Začali jsme spolu trénovat, jak na dvou motorkách, tak společnou tandem jízdu. Dlouhé hodiny na letišti se vyplatily a díky nim jsme spolu objezdily už spoustu společných show. Celé to naše ježdění jsme pojmenovali DUOMOTOSHOW. Pomalu to dostává obrátky, tak doufám, že nám budete fandit a když bude možnost, přijdete se na nás i podívat. Stojí to za to.